Actifed

produkt dostępny bez recepty, syrop,

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

,

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

,

Tryprolidyna (triprolidine)

, Mcneil

Opakowanie:

100 mililitrów
niedostępny
■■

Opis Actifed

Actifed to syrop o smaku jeżynowym wskazany w leczeniu objawów przeziębienia, grypy czy innych infekcji dróg oddechowych u dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia. Preparat zawiera chlorowodorek triprolidyny, chlorowodorek pseudoefedryny oraz bromowodorek dekstrometorfanu. Lek wskazany jest w łagodzeniu objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, takich jak np. suchy kaszel czy katar.

Kategorie Actifed

Składniki Actifed

  • substancje czynne w 5 ml syropu: 1,25 mg chlorowodorku triprolidyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu,
  • substancje pomocnicze: etanol, sacharoza, sorbitol, benzoesan sodu, hydroksybenzoesan metylu, czerwień koszenilowa, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilina, woda oczyszczona.

Jak stosować Actifed

Dla dzieci pomiędzy 7 a 12 rokiem życia zaleca się 5 ml syropu 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml.

Dla dzieci powyżej 12 roku życia oraz dla dorosłych zaleca się 10 ml syropu 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 40 ml.

Jak przechowywać Actifed

Actifed należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Ulotka produktu Actifed

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Ectodose

płyn, 20 ampułek

55,99 zł

Levopront

syrop, 120 mililitrów

32,99 zł

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml

39,99 zł

Grypolek

tabletki powlekane, 24 tabletki

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

38,99 zł

Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek + irygator 240 ml

31,99 zł

Erdomed Muko

proszek (do wytworzenia zawiesiny), 20 saszetek

43,99 zł

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

16,99 zł

Grypostop

tabletki powlekane, 24 tabletki